S Contalar

 • Ebatlar: 75-100-100 KISA

  SU VE İNSAN SAĞLIĞI

  Yeryüzünün büyük kısmı su ile çevrilidir. Fakat içilebilecek su kaynakları kısıtlıdır. Bu kısıtlı kaynaklar kirletilmeden en uygun şekilde kullanılmalıdır.
  Temiz olmayan sular insan sağlığı için büyük tehlikelere yol açabilir. Kirli suların kullanımından dolayı çok sayıda insan ölümüne neden olan Tifo, Kolera, Dizanteri, Mide ve Bağırsak hastalıklarına neden olmuştur. Bu nedenle temiz su kaynakları korunmalı kirli ve pis sular insan sağlığına zarar vermeyecek şekilde uzaklaştırılmalıdır.

  STATİK CONTA

  Sürekli sabit baskı kuvvetine maruz kalan contalardır. POLİPEN olarak cam çıta profillerinde 1999 yılından itibaren uygulamaktayız.

  DİNAMİK CONTA

  Zamanla değişken baskı kuvvetine maruz kalan contalardır. Ana profillerde uygulanmaktadır. Contalarda istenilen en büyük özellik; zamanla plastik deformasyona uğramadan toz, ses, ısı ve su izolasyonu sağlamalarıdır. Bu bilgiler doğrultusunda GOODYEAR ile ortaklaşa yürütülen proje, altı aylık çalışma sonucunda, Polipen’in dinamik contaları, nitril kauçuk malzemenin türevi olan bir malzemeden üretilmiştir.

  Contanın dizaynı; 10 yıllık bir tecrübe sonucu toz, ses, ısı ve su izolasyonu en yüksek değerde, penceredeki estetiği de göz önüne alarak tek tip olarak dizayn edilmiştir. İki farklı malzeme kullanılarak Co-extrusion yöntemiyle imal edilip ana profillerin imalatı esnasında özel bir aparat ile takılmaktadır. Profillerle birlikte köşe kaynakları yapılabilmekte ve istenildiğinde dinamik contalar yerinden çıkarılabilmektedir.

  Polipen’in ürettiği statik ve dinamik contaların teknik özellikleri ve Almanya’da PVC profil üreticilerin oluşturduğu RAL – GZ 716 / 1 standardına göre, GOOD YEAR laboratuvarlarında test edilip karşılaştırmalı sonuçlarının en önemlileri aşağıda sunulmuştur.